Aktualność

19
grudnia 2019

 

 

Ruszyła 11. edycja konkursu na najładniej rozświetlone miasto w Polsce "Świeć się". Mieszkańcy sami mogą zgłaszać swoje miasta do konkursu. Zwycięskie miasto otrzymuje sprzęt AGD dla wskazanej przez siebie organizacji.

 

Pierwszy etap głosowania już się rozpoczął i potrwa do 2 stycznia. W tym czasie wybieramy mistrza każdego z województw. W zeszłym roku w rywalizacji regionalnej na Pomorzu zwyciężyło Wejherowo. W tym roku zgłoszone zostały m.in. Gdańsk, Sopot, Gdynia, Wejherowo, Chojnice, Władysławowo, Pruszcz Gdański. Internauci swoimi głosami wybierają najładniej oświetlone miasta. Do drugiego etapu przechodzi szesnaście miejscowości, po jednym z każdego województwa. Wyboru głównego zwycięzcy dokonamy głosując w dniach 7 – 15 stycznia.

 

Do wygrania jest pula nagród o wartości 200 000 zł, która zostanie przeznaczona na sprzęt dla osób potrzebujących. Zachęcamy do zgłaszania swoich miast do konkursu. Wystarczy zalogować się na stronie internetowej SwiecSie.pl i przesłać zdjęcia swojej miejscowości. Potem trzeba zachęcać znajomych do oddawania głosów na swoje miasto.

 

Akcji Świeć się towarzyszy konkurs fotograficzny. Każdy, kto uwielbia fotografować świąteczne pejzaże i dokumentować tradycje bożonarodzeniowe ma teraz szansę na atrakcyjne nagrody. Jedna osoba może zgłosić maksymalnie dwa zdjęcia w każdej z pięciu kategorii: Moje Miasto, Moi Bliscy, Mój, Dom, Moja Iluminacja, Moja Ulubiona Szopka. Zdjęcia można zgłaszać do 15 stycznia.

Wszelkie informacje o plebiscycie znajdziecie na dedykowanej stronie internetowej – www.SwiecSie.pl.